ÜRETİM VE KALİTE

ÜRETİM VE KALİTE

Tesis

Özgörkey Gıda’nın, İzmir Torbalı’da 1.000.000 m2 alan üzerine 100.000 m2 kapalı alana sahip tesisi, yılda 100.000 ton patates, meyve, sebze, kaplamalı ve unlu mamul işleme kapasitesine sahiptir. Türkiye’nin en büyük dondurulmuş gıda üretim tesisi olan Özgörkey Gıda’nın bünyesinde bulunan, tamamı bilgisayar kontrollü soğuk hava depolarında 30.000 ton paketlenmiş ürün stoklanabilmektedir. Yüksek teknolojinin kullanıldığı modern tesislerde, hammadde kabulünden depolamaya kadar üretimin her kademesi bilgisayar ağı ile kontrol edilmektedir.

Yüksek Kalite Standartları

Özgörkey Gıda, Kalite Güvence Departmanı’nda, Hammadde, Proses Kontrol, Mikrobiyoloji ve Son Ürün Laboratuvarları olmak üzere toplam dört laboratuvar bulunmaktadır.

Yüksek kalite ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Kalite Güvence Departmanı, üretimin tüm aşamalarını titizlikle kontrol etmekte, yapılan fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerle en kaliteli ürünün müşterilere ulaşmasını sağlamaktadır.

Üretim tesislerinde, hammadde temininden itibaren tüketicinin sağlığını güvence altına alan gıda üretim teknolojisini kullanarak, ortaya çıkabilecek tehlikeleri önceden önlemek amacıyla ISO 9001, ISO 22000 ve BRC (British Retail Consortium / İngiliz Tüketici Birliği) kalite ve gıda güvenliği sistemlerini kurmuştur.

Araştırma ve Geliştirme

Özgörkey Gıda, mevcut ve potansiyel müşterilerinin beklentilerini, gereksinimlerini ve önerilerini dikkate alarak, sürekli iyileştirme geliştirme faaliyetleriyle, Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir.

Özgörkey Gıda’nın Türkiye perakende pazarına ilkleri sunan AR-GE ekibi, pastadan sebzeye, patatesten dondurulmuş gıda kategorisinin ilk atıştırmalık ürünlerine kadar geniş bir yelpazede yeni ürün lansmanı gerçekleştirmektedir.