Feast Hakkimizda

Hakkımızda

E. Özgörkey Group

1951 yılında kurulan, başta içecek olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren E. Özgörkey Grubu, 1968-1998 yılları arasında Ege ve Akdeniz bölgelerinde The Coca – Cola Company ürünlerinin üretim, satış, pazarlama ve dağıtımını gerçekleştirdi. Günümüzde otomotiv, turizm, otelcilik ve inşaat sektörlerinde önemli yatırımları olan E. Özgörkey Grubu, yarım asrı aşkın tecrübesini 1998 yılında kurduğu Özgörkey Gıda ile tarım ve gıda alanına taşıdı.

Özgörkey Gıda Feast

Tüketiciye dondurulmuş gıda sektörünün öncü ve yenilikçi markası Feast’i sunan Özgörkey Gıda, temellerini 1998 yılında İzmir’in Torbalı ilçesinde attığı, Türkiye’nin en büyük ve en modern entegre dondurulmuş gıda üretim tesisini, iki yıldan daha kısa sürede tamamlayarak 2000 yılında faaliyete geçmiştir.

Ürünlerini 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihraç eden Özgörkey Gıda, Türkiye’de Feast markasıyla yüzde 30 pazar payı ile lider konumda olduğu ev dışı tüketim kanalında, kurulduğu günden itibaren sektörün önde gelen prestijli markalarına hizmet vermektedir. 2008 yılı başında ulusal perakende sektörüne giriş yapan Feast, şu anda pazarın en inovatif ve en hızlı büyüyen markası konumundadır.

Özgörkey Gıda, Türkiye gıda sektörünün önemli kuruluşlarından biri olarak, Torbalı Tesislerinde yaklaşık 800 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Cake Studio

Özgörkey Gıda yatırımlarına hız kesmeden, 2012 yılında dondurulmuş pasta kategorisine giriş yapmıştır. Bu doğrultuda Cake Studio ile şirket evliliği gerçekleştirilmiştir. İki cesur kadın girişimcinin 2003 yılında İstanbul Kalamış’ta 50 m2’lik küçük tatlı atölyesinde büyük hayallerle kurduğu Cake Studio markası, 2012 yılında grubun bünyesine katılmıştır.

Marka, Özgörkey Gıda ailesine katılmasının ardından, Haziran 2014 itibariyle, Özgörkey Torbalı Üretim Tesisinde, yeni kurulan pastacılık işletmesinde üretimine başlamıştır. 2017 yılı itibariyle şirket tamamen Özgörkey Gıda bünyesine katılmıştır. Özgörkey Gıda, Cake Studio ile birlikte perakende kanalı pasta kategorisinin şu anda açık ara lideri ve pazar yaratan markasıdır.